Jezdecká výuka

Jezdecká výuka je možná pro děti od tří let. V naší pony školce se Vaše ratolesti naučí o poníka správně pečovat (vyčistit, nasedlat, nauzdit).  První lekce budou probíhat na lonži, kde se dítě naučí držet rovnováhu a správnému sedu, poté se bude učit samo poníka ovládat v kroku, klusu i ve cvalu. Budeme jezdit i na vyjížďky, aby byl výcvik co nejrozmanitější. Později je možno navázat skokovou nebo drezurní přípravou a dostat se na závody.

 

 

 

Kdy trénujeme?

Výcvik v Pony školce probíhá každý den včetně víkendů.

Pokud si chcete objednat individuální či skupinovou lekci, výjížďku apod., stačí

zavolat na tel: číslo: +420 607 744 994 (Terka) nebo +420 777 895 835 (Lucka).

Jsme schopni uspořádat i oslavu narozenin, exkurze pro školy a školky, vše po telefonické

domluvě.

 

 

Pony klub pro pravidelné návštěvníky funguje každý všední den. :

pondělí - 15:00 17:00 - VOLNÁ MÍSTA

úterý 15:00 - 17:00  - VOLNÁ MÍSTA

středa 16:00 - 18:00 - VOLNÁ MÍSTA

čtvrtek 15:00 - 17:00 - VOLNÁ MÍSTA

pátek 15:00 - 17:00 - VOLNÁ MÍSTA

neděle 14:00 - 16:000 - VOLNÁ MÍSTA

Pro přihlášení a více informací volejte na: +420 777 895 835 (Lucka).

Instruktorky :

Lucka

Lucka se jezdeckému umění věnuje řadu let, a to jak v pozici aktivního závodníka, tak cvičitele. Působila ve sportovních i hobby stájích kde předala své znalosti řadě začínajících i pokročilých jezdců. Vede s Terkou Pony klub a pořádá tábory s koňmi pro děti od 6 let.

V hodinách zachovává individuální přístup a snaží se být jezdci oporou i přítelem. :)

Absolvovala i kurzy přirozené komunikace, které často aplikuje ve výuce tak, aby byl spokojen jezdec i jeho čtyřnohý parťák.

V Pony školce jí najdete každé úterý.

 

 

Anetka

Anetka je první odchovanec JK EliTe a táhne to s námi již sedmým rokem. V naší stáji začala sportovat na hobby úrovni a můžeme říct, že kam přijela, tam vyhrála. Před lety si pod naší hlavičkou složila i ZZVJ, ale sportovní kariéra jí nikdy nelákala. Směr, kterým se vydala je o partnerství mezi jezdcem a koněm, bez tlaku a formou pozitivní motivace. Nyní se věnuje akademickému ježdění a výchově své roční kobylky. Svým malým svěřencům předává umění pracovat s poníkem s porozuměním a bez zbytečného tlaku. V Pony školce jí najdete každý pátek.

 
 

Lenka


Lenka je sluníčko za každé situace. Instruktor Hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi člen České hiporehabilitační společnosti. Má s dětmi letitou praxi, ať už jako vedoucí na táborech, tak jako instruktorka všech možných sportů. Věnuje se také individuální práci s dětmi se specifickými potřebami a v nepříznivé sociální situaci.

V Pony školce jí najdete každý čtvrtek.

 

 

Sabča

Nepostradatelný člen naší pony školky je Sabča. Kromě výuky dětí v naší stáji se věnuje také historickému šermu a to dokonce i na koni.

Děti vyučuje zábavnou formou, její hodiny jsou pestré a děti jí milují proto, že je pro každou špatnost.

Sabču v létě potkáte i na našem příměstském táboře a my se už těšíme na program pod její taktovkou. :)

 

V Pony školce jí najdete každou středu a neděli.

 

 

 

 

Kačka

Kačka je nejnovější instruktorkou našeho ponyklubu. Aktivně jezdí a přiježďuje poníky i velké koně. Žádná překážka pro ní není dost vysoká, když stojí na pevných základech. A od toho se odvíjí i její přístup k výcviku dětí. Aneb. „Kdo jde pomalu, jde jistě, kdo jde jistě, dojde daleko“. Děti si získává svým laskavým přístupem a ochotou k vysvětlování.

V Pony školce jí najdete každé pondělí.